poczta      dla pracowników      

NASZE USŁUGI

Zachęcamy do korzystania z naszych usług i współpracy w zakresie:

PROJEKTÓW BADAŃ NAUKOWYCH
KONFERENCJI SZKOLEŃ

 

Oferta Handlowa

Wyroby własnej produkcji
  • specjalne kleje obuwnicze,
  • substancje chemiczne,
  • wkładki do obuwia,
  • wzorce kolorystyczne
Środki pomocnicze
  • dla garbarstwa,
  • włókiennictwa i chemii gospodarczej firm "ICAP",
  • "TENSIS",
  • "EXOL"
 

 

Pokaż więcej

CZASOPISMO

Technologia i Jakość Wyrobów

Nr 1-2 z 2012

 

 

 

 

 

 


Czytaj teraz

 

współpracujemy z: 

15 Międzynarodowe Triennale Tkaniny, Łódź 2016

Łódzkie Triennale jest obecnie największą i najbardziej reprezentatywną specjalistyczną ekspozycją poświęconą sztuce włókna. Pierwsza edycja wystawy miała miejsce w 1972 r. w Łodzi. W dotychczasowych 14 edycjach udział wzięło ponad tysiąc artystów z ponad 70 krajów.
Triennale jest wystawą i zarazem konkursem. W skład międzynarodowego jury wchodzą światowej sławy eksperci i artyści zajmujący się sztuką włókna. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu, oprócz kryteriów artystycznych, musiały spełnić główne kryterium techniczne  - dzieła powinny być wykonane z surowców włókienniczych lub operować techniką przeplotu. 
W tegorocznej edycji wystawy do udziału zgłoszonych zostało 136 artystówz 46 krajów: Argentyny, Australii, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chile, Chin, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Islandii, Izraela, Japonii, Kanady, Kolumbii, Kostaryki, Litwy, Łotwy, Meksyku, Mołdawii, Niderlandów, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rosji, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. 
Nazwiska artystów nagrodzonych i wyróżnionych przez jury 15 edycji wystawy/konkursu poznamy podczas majowego wernisażu.
15 MTT jest prezentacją najnowszych dokonań w dziedzinie tkaniny artystycznej na świecie. Na wystawie prezentowane będą prace różnorodne, od klasycznych przyściennych po formy przestrzenne czy wręcz instalacje; od ciężkich gobelinów po lekkie ażury; od form figuralnych, przedstawiających - po różnego typu abstrakcje.
Wernisaż wystawy odbędzie się 9 maja 2016 o godz. 13.00 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.Wystawę będzie można oglądać do 30 października 2016.

Piętnastej edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny tradycyjnie towarzyszy  97 wystaw odbywających się w roku kalendarzowym 2016 na terenie całej Polski, m.in. 13. Ogólnopolska Wystawa Tkaniny Unikatowej oraz 11 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej organizowane przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz 2 Międzynarodowe Triennale Tkaniny Młodych – Łódź 2016 organizowane we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.

Galeria