
NASZE USŁUGI
Zachęcamy do korzystania z naszych usług i współpracy w zakresie:
|
Oferta Handlowa
Wyroby własnej produkcji
Środki pomocnicze
|
CZASOPISMO
Technologia i Jakość WyrobówNr 1-2 z 2012
|
RELACJA Z KONFERENCJI UPOWSZECHNIAJĄCEJ REZULTATY PRACY INTELEKTUALNEJ PROJEKTU ERASMUS+
W dniach 20-21 października 2016r. w Łodzi w hotelu Andel's By Vienna House odbyła się pierwsza konferencja upowszechniająca rezultaty pracy intelektualnej projektu "Shoes Made in EU: The European Shoemaker" w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 2 Partnerstwa Strategiczne, której organizatorem był Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi jako partner projektu. Wydarzenie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego - Witolda Stępnia.
Liczba Gości przerosła nasze oczekiwania, a zapełnione sale cieszyły nas jako Organizatorów chcących podzielić się wynikami swojej pracy.
Pierwszy dzień był poświęcony przybliżeniu słuchaczom idei projektu, jego założeń, zaprezentowaniu zrealizowanych już prac, a także przedstawieniu planów na przyszłość. Prelekcje wygłosili:
- p. Izabella Jaruga - koordynator projektu z ramienia Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego i manager projektu z ramienia Instytutu Przemysłu Skórzanego;
- p. Marian Grabkowski i p. Jacek Przepiórka - eksperci merytoryczni projektu z ramienia Instytutu Przemysłu Skórzanego;
- p. Kazimierz Ostatek - ekspert merytoryczny projektu z ramienia Polskiej Izby Przemysłu skórzanego;
- p. Bożena Rajchel -Chyla - wieloletni i ceniony pracownik Instytutu Przemysłu Skórzanego, kierownik Zakładu Funkcjonalności Obuwia.
Oprócz prelekcji wyświetlony został film pt. "Obuwnik - zawód z przyszłością", zrealizowany w firmach członkowskich Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego.
Dla ożywienia wydarzenia drugi dzień był dniem warsztatowym, w trakcie którego Goście mieli okazję zapoznać się z podstawami związanymi z projektowaniem obuwia. Warsztaty były prowadzone przez doświadczonego w tej tematyce pracownika Instytutu p. Sebastiana Deckę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także badania kończyn dolnych prowadzone pod kątem stwierdzenia deformacji i innych dolegliwości stóp prowadzone przez p. Bożenę Rajchel - Chyla. Sekcja warsztatowa odniosła sukces w postaci zaciekawienia naszych Gości i ich chęcią do zapoznania się z prezentowaną tematyką.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania tym wydarzeniem. Mamy nadzieję na kolejne wspólne spotkanie, dyskusje i dzielenie się cennymi uwagami przy okazji kolejnych konferencji.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony projektu: www.shoesmadeineu.eu