poczta      dla pracowników      

NASZE USŁUGI

Zachęcamy do korzystania z naszych usług i współpracy w zakresie:

PROJEKTÓW BADAŃ NAUKOWYCH
KONFERENCJI SZKOLEŃ

 

Oferta Handlowa

Wyroby własnej produkcji
  • specjalne kleje obuwnicze,
  • substancje chemiczne,
  • wkładki do obuwia,
  • wzorce kolorystyczne
Środki pomocnicze
  • dla garbarstwa,
  • włókiennictwa i chemii gospodarczej firm "ICAP",
  • "TENSIS",
  • "EXOL"
 

 

Pokaż więcej

CZASOPISMO

Technologia i Jakość Wyrobów

Nr 1-2 z 2012

 

 

 

 

 

 


Czytaj teraz

 

współpracujemy z: 

RELACJA Z WYSTAWY

„Tropem Włókiennika Przyszłości” to tytuł wystawy promującej nowoczesne włókiennictwo, która odbyła się w środę 13 grudnia w Urzędzie Miasta Łodzi.

Myśl przewodnia wystawy to:  „Rola innowacyjnego włókiennictwa w strategii rozwoju Łodzi i województwa łódzkiego. Włókiennik – zawód z przyszłością, poszukiwany przez przemysł”. To, że rola ta jest trudna do przecenienia podkreśla fakt objęcia wystawy honorowym patronatem przez władze regionu i miasta. Nadrzędnym celem wystawy była promocja innowacyjnego włókiennictwa i szkolnictwa zawodowego w Łodzi i w regionie łódzkim. Chęć przełamania wciąż obecnej  w społeczeństwie negatywnej opinii na temat przemysłu tekstylnego, przedstawiając jego potencjał rozwojowy i korzyści płynące  z nowoczesnych rozwiązań silnie obecnych w tym sektorze gospodarki i naukach związanych z włókiennictwem.

Włókiennictwo obejmuje dziś wiele różnych technologii od wyrobów funkcjonalnych, odzieżowych i konfekcjonowanych wyrobów specjalnych, przez tekstronikę, po informatyczne systemy projektowania wyrobów włókienniczych i odzieżowych.

Podczas wystawy zaprezentowane zostały osiągniecia środowiska akademickiego z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, a także jednostek naukowo-badawczych w tym Instytutu Przemysłu Skórzanego, który prowadził warsztaty obuwnicze, mające na celu bliższe zapoznanie się z pracą w zawodzie obuwnika oraz prezentację elementów składowych obuwia.

Ponadto IPS oferował bezpłatne badanie stóp oraz konsultacje w zakresie ich pielęgnacji wykonywane przez specjalistę w dziedzinie podologii , co cieszyło się wyjątkowym zainteresowaniem. W wystawie udział wzięli również: Instytut Włókiennictwa, Instytut Technologii Bezpieczeństwa " MORATEX", Instytut Biotechnologii i Włókien Chemicznych, Centralny Instytut Ochrony Pracy, Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN, Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego PIOT, Stowarzyszenie Włókienników Polskich, przedstawiciele Przeglądu Włókienniczego- Włókno, Odzież, Skóra oraz szkoły średnie z Łodzi - Zespół Szkół Przemysłu Mody, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Frekwencja osób zainteresowanych wystawą była świadectwem na to, że potrzebne są takie inicjatywy integrujące środowisko branżowe. Wyrażamy głęboką nadzieję na cykliczny udział Instytutu w  przedsięwzięciach  wspierających  przemysł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria