poczta      dla pracowników      

NASZE USŁUGI

Zachęcamy do korzystania z naszych usług i współpracy w zakresie:

PROJEKTÓW BADAŃ NAUKOWYCH
KONFERENCJI SZKOLEŃ

 

Oferta Handlowa

Wyroby własnej produkcji
  • specjalne kleje obuwnicze,
  • substancje chemiczne,
  • wkładki do obuwia,
  • wzorce kolorystyczne
Środki pomocnicze
  • dla garbarstwa,
  • włókiennictwa i chemii gospodarczej firm "ICAP",
  • "TENSIS",
  • "EXOL"
 

 

Pokaż więcej

CZASOPISMO

Technologia i Jakość Wyrobów

Nr 1-2 z 2012

 

 

 

 

 

 


Czytaj teraz

 

współpracujemy z: 

Specjalistyczne wkładki od Łukasiewicz – IPS będą wkrótce „grały” w reprezentacji Polski w Hokeja na Trawie

29 lipca 2020  przedstawiciele Polskiego Związku Hokeja na Trawie (PZHT) oraz zawodniczki i zawodnicy reprezentacji Polski gościli w naszym Instytucie w Krakowie. Kadrowicze mieli przeprowadzone specjalistyczne badania. Efektem mają być odpowiednio dopasowane, spersonalizowane wkładki do obuwia do hokeja na trawie.

Stopy hokeistek i hokeistów  reprezentacji Polski (Julii Balcerzak, Marty Kucharskiej, Martyny Wypijewskiej, Maksymiliana Koperskiego oraz Jakuba Janickiego) zostały poddane specjalistycznym testom m.in.: skanowaniu stóp skanerem 3D oraz  badaniu  rozkładu nacisków na stronie podeszwowej stopy za pomocą urządzenia EMED.

Skaner 3D umożliwia przeanalizowanie bryły stopy w celu wychwycenia wszelkich nieprawidłowości. Natomiast badania na urządzeniu EMED dostarczają cennych informacji o funkcjonowaniu stopy a przede wszystkim o jej niewłaściwych obciążeniach:

  • badanie statyczne (w pozycji stojącej) – pozwala na określenie rozkładu obciążenia na podstawie kształtu stóp i rozpoznanie statycznych deformacji stóp,
  • badanie dynamiczne (podczas chodu) – dostarcza informacji jak podczas ruchu zachodzi korelacja pomiędzy ogólnymi zdolnościami motorycznymi badanego a motoryką stopy.

Już niedługo zostaną wykonane w Zakładzie Podologii i Ergonomii (pod kierownictwem dr Roberta Gajewskiego)  spersonalizowane wkładki dla kadrowiczów, dostosowane do potrzeb oraz zapewniające komfort podczas wysiłku, przez to wpływające na zmniejszenie zmęczenia stóp, w rezultacie przyczyniające się do zwiększenia wytrzymałości sportowca.

Wkładka może również chronić przed wystąpieniem mikrouszkodzeń. Oczywiście nie jest ona w stanie chronić przed urazami kontaktowymi, ale nie to jest jej celem.

Do tej pory nasz Instytut opracował wkładki m.in. dla piłkarzy oraz lekkoatletów. Mamy nadzieję, że tym razem nasza pomoc przyczyni się do sukcesów hokeistów na trawie.

Wizyta w krakowskiej siedzibie Instytutu  jest początkiem współpracy pomiędzy Łukasiewicz - Instytutem Przemysłu Skórzanego oraz Polskim Związkiem Hokeja na Trawie. Jej koordynatorem będzie  Jakub Seraczyn.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wizyty kadrowiczów w Łukasiewicz – IPS. A także do skorzystania z naszej oferty skanowania 3D i badań podoskopowych :)

 

Galeria